2005

prosinec – Sharm El Sheikh/ Gafy, červenec – El Gouna/Panorama, květen – Sharm El Sheikh/Gafy

Egypt – prosinec 2005 – Sharm El Sheikh/ Gafy

Cílem naší prosincové návštěvy Egypta byl již posedmé Sharm El Sheikh, záliv Naama Bay. Pro pobyt jsme znovu zvolili hotel Days Inn Gafy Resort. Několikrát denně jsme šnorchlovali až k velkému mozkovému korálu. Měli jsme možnost nafotografovat trnuchy modroskvrnné, chobotnice, murény, ploskozubce, chrochtaly, kanice, siby skvrnité a pyskouna obrovského. Pobyt byl opět fajn.


Perutýn ohnivý 

 
  Plotos páskovaný

 
Pomec císařský 

 
  Trnucha jemenská

Egypt, červenec 2005 – El Gouna/Panorama

Podlehli jsme reklamě a v červenci jsme se vydali přes Hurghadu do El Gouny, střediska na africkém břehu Rudého moře. Bydleli jsme v hotelu Panorama ve vodní vilce (nazvali jsme ji psí boudou). Uměle vytvořené laguny nás příliš nelákaly. Ani moře v bezprostřední blízkosti El Gouny, do jehož hloubky se člověk dostal po velmi dlouhém molu, nebylo tak bohaté na ryby, jak jsme tomu byli zvyklí z jiných lokalit.

 
Hvězdnatka čtyřbarevná 

 
  Molo


Pomec arabský 

 
  Kranas obrovský

Egypt, květen 2005 – Sharm El Sheikh/Gafy

Pro květnový pobyt v Sharm El Sheikhu jsme zvolili poprvé hotel Gafy. A byli jsme naprosto spokojeni. Písčitá pláž, k setkání s pěknými korály a obrovským množstvím rozmanitých ryb stačilo uplavat pár desítek metrů. Podnikli jsme výlet lodí do Tiranské úžiny a několik z nás se dostalo až na nádhernou pláž ostrova Tiran. Prima zážitek.

 
Klipka mývalí 

 
  Muréna šedá

 
Napoleon 

 
 Ostenec titan