2006

prosinec – Safaga/Nefertari, srpen – Dahab/ Happy Life Village, červen – Sharm El Sheikh/Gafy, únor – Safaga/Solymar Safaga Paradise 

Egypt, prosinec 2006 – Safaga/Nefertari

Nový rok jsme chtěli přivítat se sluníčkem. Proto Egypt. Hotel Nefertari jsme zvolili jednak pro celkem solidní cenu zájezdu, jednak trochu i pro název – je v něm jméno, jež je v egyptské historii nepřehlednutelné.
Jak bylo? Chladno, vítr. Voda také nezahřála. Ale to nás neodradilo od fotografování.
Do nového roku 2007 jsme vstoupili s předsevzetím, že do Egypta přijedeme co nejdříve.

 
Akrobat 

 
  Čtverzubec

 
Fouká to 

 
  OK

Egypt, srpen 2006 – Dahab/ Happy Life Village

Dahab podruhé. První pobyt v hotelu Happy Life Village.
Transport z letiště v Sharm El Sheikhu netrval dlouho a po hodině jsme dorazili k moři v Dahabu a cestou „necestou“ k hotelu Happy Life Village. První dojem - nic moc. Ale pak už jen dojmy dobré – především klidné prostředí, čisté moře s nezničenými korály, mnoho rozličných druhů ryb a dobré podmínky k fotografování. Co víc si lze přát?

 
Konec ponoru 

 
  Nautilus

 
Pruhatec 

 
  Skleněnky

Egypt, červen 2006 – Sharm El Sheikh/Gafy

Celkem teplé počasí u nás jsme vyměnili za „trochu teplejší“ v Egyptě. Zopakovali jsme si pobyt v Sharm El Sheikhu v hotelu Gafy. Podmořský svět, především v zálivu Naama Bay, jsme se pokusili zdokumentovat při ponorech na nádech. Víme, že se do těchto míst chceme vracet.

 
Kanic hnědoskvrnný 

 
  Odranec pravý

 
Ostenec arabský 

 
  Trnucha modroskvrnná

Egypt, únor 2006 – Safaga/Solymar Safaga Paradise

Safaga, lokalita, která leží jižně od Hurghady, se stala cílem naší únorové cesty. Moře u hotelu Solymar Safaga Paradise nenabízelo sice korály a hejna ryb (za těmi bylo nutné vydat se lodí), ale přesto jsme mohli spatřit třeba mořského koníka, sumýše, ještěrohlavce. A závěrem? Pohoda.

 
Chobotnice 

 
  Mořský koník

 
Slizoun modrobřichý 

 
  V přístavu