2007

prosinec – Marsa Alam/Brayka Bay, říjen – Sharm El Sheikh/Gafy, srpen – Dahab/Happy Life Village, červenec – Sharm El Sheikh/Sonesta Beach, únor – Marsa Alam/Brayka Bay

Egypt, prosinec 2007 – Marsa Alam/Brayka Bay

Lokalitu Marsa Alam a hotel Brayka Bay jsme zvolili proto, že poloha hotelu v zátoce dává naději, že v tomto ročním období nebude moře neposlušné a my se podíváme do vody každý den. Nevadilo nám ani, že naše letecké společnosti nelétají na letiště v Marsa Alam, ale do Hurghady, protože doprava odsud byla tentokrát zajištěna velmi pohodlným autobusem.
U hotelu je potápěčské centrum EXTRA DIVERS WORLDWIDE. Byli jsme spokojeni.
A naše nové fotoúlovky? Náš první žralok – asi metrový žralok černocípý. Byl docela zvědavý a dal nám šanci pořídit několik fotografií. Setkali jsme se i s trnuchou jemenskou, několikrát jsme viděli skupinku sib skvrnitých, každodenně nás obklopovala velká hejna makrelovek indických, bylo lze spatřit zploštěnce, barakudy a ropušnice. Bylo tam fajn.

 
Bodlok velkoploutvý 

   
  Chobotnice
 
  Ropušnice
 
  Žralok černocípý

Egypt, říjen 2007 – Sharm El Sheikh/Gafy

V říjnu jsme se vydali do Sharm El Sheikhu, opět do hotelu Gafy. Znovu jsme se potápěli s instruktory ze základny The Wave – s Johnym, Hankou a Janou. Ponory byly z lodi na lokalitách Near Garden, Ras Umm Sid, Gordon Reef, Shark Reef, Jolande Reef a Ras Za´atir. Pěkný driftový ponor byl na Jolande Reef. Fotografovali jsme mnoho ryb a viděli i delfíny, ale ty, bohužel, jen z lodi.

 
Klipka 

 
  Ploskozubec
 
Pyskoun obrovský 
 
  Vrak lodi Louila

Egypt, srpen 2007 – Dahab/Happy Life Village

Dahab potřetí, hotel Happy Life Village podruhé.
Dahab – jedno z významných míst v Akabském zálivu – patří mezi známé potápěčské lokality. Podíl na tom má Blue Hole (Modrá díra), místo nedaleko pláže, které svou pověstí i temně modrou barvou vzbuzuje respekt. Blue Hole je určeno těm, kteří už hodně umí. Celá oblast však nabízí možnosti všem – od šnorchlařů a potápěčů začátečníků, až po ty, co se pustí do oné zlověstné hloubky Blue Hole.

 
Chobotnice 

 
  Ponor

 
Na nádech 

 
  Pomec paví

Egypt, červenec 2007 – Sharm El Sheikh/Sonesta Beach

Rádi jsme se vrátili do potápěčského centra The Wave a potápěli jsme se s Janou na lokalitách Marsa Ghozlani, Ras Ghozlani, Shark Reef, Middle Garden, Near Garden, Woodhouse Reef, Jackson Reef – na posledních dvou lokalitách byly při ponorech dost silné proudy a velké vlny. Dostat se na lodˇ bylo malé dobrodružství. Ale jinak: krásné korálové útesy a velké množství různých ryb.

 
Barakuda 

 
  Pyskoun černoocasý

 
 Siba skvrnitá 

 
  Trnucha modroskvrnná

Egypt, únor 2007 – Marsa Alam/Brayka Bay

O Marsa Alam jsme se dočetli, že jde o krásnou a turisty v posledních letech objevovanou oblast. Využili jsme proto první možnosti a do Marsa Alam jsme se vydali. Měli jsme šťastnou ruku i při volbě hotelu. Brayka Bay je velmi pěkný hotel na písečné pláži v menší zátoce. Pod vodou jsme mohli obdivovat pěkné korály i velké množství různých druhů ryb. Od prvního dne jsme věděli, že se do této oblasti budeme rádi vracet.

 
Barakuda 

 
  Chobotnice

 
Hadovec příčnopruhý 

 
  Želva