2012

prosinec - Dahab/hotel Happy Life Village, září - Dahab/hotel Happy Life Village, červen – Marsa Shagra, duben – Dahab/Happy Life Village, leden - Marsa Alam, 

 


2012 prosinec – Dahab/Happy Life Village

Vánoce v Dahabu
Poslední dny roku 2012 jsem se rozhodla strávit v Egyptě. Můj oblíbený hotel Happy Life Village byl, k mému překvapení, naplněn především německými a rakouskými turisty. V jiných termínech je totiž  na pláži možné zaslechnout ve stejné míře i češtinu. Šnorchlování v každé denní době bylo příjemné, po ránu bylo dobré vzít si neopren. Pod vodou nebyl žádný nával a potápěčské centrum Lagona Divers nabízelo naprosto perfektní služby. Takže jsem se vracela s velice dobrými pocity, desítkami fotografií a také s novými, opravdu prima přáteli.

 

 


 Gorgonie  

Klauni

Muréna leopardí 

Muréna obláčková

Na útesu 

  Ropušnice vousatá

Potápěč z Lagona Divers

Potápěč z Lagona Divers

 

 

Egypt, září 2012 - Dahab/hotel Happy Life Village

Dahab na konci léta
Září v Dahabu (v hotelu Happy Life Village) bylo při srovnávání s ostatními pobyty jako „přes kopírák“. Znovu najdete teritoriální ryby na patřičných místech, znovu se setkáváte se známými – personálem hotelu a nečekaně po letech i se známými turisty, ke své radosti zjistíte, že potápěčská základna Lagona Divers Dahab se stala zárukou příjemného potápění. A znovu se ujistíte, že je dobré mít kolem sebe dobré kamarády!

 


 Aglaja rudomořská  

Čtverzubec hvězdnatý

Gorgonie 

Havýš žlutohnědý

Ježík žlutoskvrnný 

  Kareta pravá

Klipka prostřední 

Klipka rudoskvrnná

Na pláži 

Nahožábrý plž

Ostenec modrý

Pruhatec královský


Ropušnice vousatá 


 Štětičkovec Forsterův

 

Egypt, červen 2012 - Marsa Shagra

Budete-li si chtít užít u Rudého moře volný čas, kdy o jeho naplnění rozhodujete naprosto sami, vydejte se do Marsa Shagra.

Oblast Marsa Alam jsme si s Karlem oblíbili již před léty. Lokalitu Marsa Shagra jsme sice    pohledem z autobusu zaznamenali, ale zdálo se nám, že je určena jen pro mladé potápěče. Zdání ale často klame! Když jsem toto místo navštívila, bohužel již sama, zjistila jsem, že jsme se velice mýlili. Marsa Shagra je klidné místo, kde si můžete v naprosto skvělé atmosféře užít pěkné potápění, šnorchlování, fotografování i setkání se zajímavými lidmi.

 

 

 


 Bodlok vláknoploutvý  

   Ještěrohlavec našedlý

Kareta se štítovci 

  Kareta

Klipky s medúzou 

  Medúzy

Moře v Marsa Shagra 

Na útesu


Netopýrník 


 Žralok černoploutvý

 

 

Egypt, duben 2012 – Dahab/Happy Life Village

Duben v Egyptě přinesl příznivé teploty, osvěžující moře, písečnou bouři, setkání se známými a poznání nových zajímavých lidí. Škoda jen, že podmínky pro fotografování nebyly nejpříznivější. Takže snad příště.

 

 


Ježík žlutoskvrnný  

  Klipka páskovaná


Klipka třípruhá  


  Medúza

Ostenec modrý 

  Pomec paví

Rudé moře u Dahabu   

  Slizoun leopardí


U Dahabu 

 
  Svítání 

 


Egypt, leden 2012 - Marsa Alam/Brayka Bay

Osvědčená lokalita, pro mne už důvěrně známý hotel, jehož služby jsem zatím musela vždy  pouze chválit. Jen soltýni, kterých bývaly obvykle stovky, nebyli při šnorchlování k vidění. Potápění, především v zátoce Marsa Samadai, moc prima – ve vodě pár potápěčů, čtyři želvy, plující, živící se i spící, parejnok elektrický, žralok útesový, makrelovky indické. A setkání s novými lidmi –  nezapomenutelné!

 

 

 

 


Bodlok rudomořský 

 Čtverzubec běloskvrnný

Hadovec příčnopruhý

 Soltýn barakuda

Trnucha jemenská 

  Egypťan Karem


Trnucha modroskvrnná 

 
  Zévy šupinaté