2011

listopad - Hurghada, září - Dahab, červenec - Dahab, červen - Dahab, duben - Marsa Alam, leden - Marsa Alam


Egypt, listopad 2011 - Hurghada/Bella Vista

V listopadu jsem se vydala, tentokrát již sama, znovu do Egypta a poprvé do Hurghady. Vlastně ne sama, ale s několika "NAŠIMI" potápěči. Všichni byli skvělí! Potápěli jsme se na známých lokalitách a já jsem zkoušela nový foťák.
Musím se ještě moc, moc učit!  Držte mi palce.

 


                                                     

 


Egypt, září  2011 - Dahab / Happy Life Village

Konec srpna a první zářijové dny jsme se rozhodli prožít opět v Dahabu. Setkali jsme se s přáteli z Lipska a z Káhiry, poznali jsme prima mladé Holanďany. Bylo nám moc dobře. Domů jsme se vrátili s mnoha zážitky a s plány na další cesty. Žel, byl to náš poslední společný pobyt.

 


Kareta

Perutýn ohnivý

Podmořský svět

Ježík

                                                     Muréna šedá

 Podmořský svět

Egypt, červenec 2011 - Dahab / Happy Life Village

Dahab se nám natolik líbí, že jsme se sem vrátili po krátké době znovu. Měli jsme tak možnost využít služeb potápěčského centra ORCA ještě před přestěhováním na nové působiště v Dahabu. Potápěli jsme se na nám už dobře známých místech a ponory i šnorchlování byly fajn. Moře klidné, viditelnost výborná a lidi kolem nás pohodoví.

 

                                                     Chobotnice

 Jazyk mramorový

 

                                                              Očař

Klipka rudoskvrnná                                       

                                      Sumýš rodu Synapta

  

   Muréna leopardí

Egypt, červen 2011 - Dahab / Happy Life Village

Náš červnový pobyt v Dahabu přinesl pozitivní poznatek - moře je tu pořád ještě s nezničenými korály, hotel stále patří mezi pro nás ty nejlepší, potápěčské centrum ORCA poskytuje stále perfektní služby. Příjezd do této lokality pociťujeme vlastně jako návrat domů. To nám dotvrdilo především druhé náhodné, nečekané a neplánované setkání s českými přáteli, kteří teď pracují v Káhiře. Navíc i tentokrát jsme měli štěstí, že jsme se seznámili s příjemnými lidmi z Česka a mohli jsme zaznamenat, že kouzlu Rudého moře lze jen těžko odolat. A před Vámi, paní Štěpánko, smekáme!

Z Dahabu jsme se ale vrátili i s jistými obavami, zda nenaplněné letadlo, poloprázdný hotel, a tím o poznání méně potápěčů, nejsou předzvěstí nějaké krize. Na závěr si dovolujeme zmínit Frantu Pudila. Díky němu se nám dostává na www.potapeni.cz další prostor pro uveřejnění zážitků a fotografií z cest do Egypta.   

 

                                                    Chobotnice

 Parejnok levhartí

 

                                              Klipka třípruhá

 Slizoun leopardí

 

                                                  Chobotnice

  Bradáč šupinoploutvý

Egypt, duben 2011 - Marsa Alam / Fantazia

Čtrnáct dubnových dnů jsme prožili v hotelu Fantazia. Oproti našemu poslednímu pobytu bylo moře (až na jeden den) klidnější, vzduch zato často docela chladný. Podmínky pro fotografování byly dobré jen brzy ráno. Z ryb převažovali ostenci arabští a bodloci krátkonosí, pravidelně jsme se potkávali s velkým chňapalem a čtverzubcem a jednou kolem nás nevšímavě proplul rozměry obstojný žralok bělocípý. Ponory se Subrym byly, jako doposud, prima, především na Marsa Samadai. 

 

 

                                          Kanic červený

  Ropušnice plochohlavá

                                       Ježík žlutoskvrnný

 Medúza

                                                         Akikolo

 Subry 

Egypt, leden 2011 - Marsa Alam / Brayka Bay

Pro lednový pobyt v Egyptě jsme zvolili opět pro nás zaručeně osvědčený hotel Brayka Bay. Udělali jsme dobře, protože v zátoce se dalo jít do moře každý den. Ale leden byl tentokrát naprosto věrný svému jménu - většinou foukal dost studený vítr (jen ten led chyběl). Protože se rádi potápíme se známými potápěči, rozhodli jsme se pro základnu SAFE THE REEF a absolvovali ponory na lokalitě Marsa Alam Samadai. Je to pěkné místo k potápění s nezničenými korály, dobrým vstupem do vody a málo lidmi pod vodou. Vlastně nám nic nechybělo - jen novomanžel Sabry, který v té době ještě trávil líbánky. Takže mu ke štěstí osobně popřejeme při příští návštěvě.

 

 

    Chobotnice  

  Hadovec příčnopruhý

                                                         Kanic 

 Medúza

Ostenec žlutolemý   

  Thalia democratica