2016

 

Prosinec 2015 – leden 2016 - Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef, červen 2016 – Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef, září 2016 – Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef, Prosinec 2016 / leden 2017– Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef

 

 

Prosinec 2016 / leden 2017– Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef

Prožít Vánoce a začátek nového roku v teplejších krajích je pro mne již tradicí. Znovu padla volba na Marsa Alam a hotel Brayka Bay. A volba to byla opět správná. Potkala jsem i několik známých, kteří se rozhodují při výběru hotelu stejně. Příjemný hotel, přátelské prostředí v potápěčské základně a moc prima ponory – splnila jsem si taky svůj 300.  Takže do roku 2017 jsem mohla vstoupit spokojeně. A ještě – díky, přátelé.

Září 2016 – Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef

Počasí u nás je již ve znamení zimy. Proto je příjemné vrátit se ve vzpomínkách na léto do Egypta do hotelu Brayka Bay. Co přinesly zářijové dny?  Milá setkání s personálem hotelu, pracovníky potápěčské základny  a nečekaná setkání se známými z let minulých.  Byly připomenuty i narozeniny – díky přátelům originálně pojaté.  Já jsem zavzpomínala se smutkem na Karla, od jehož smrti uplynulo 9. září již pět velmi bolestných let.

Červen 2016 – Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef

Čtrnáct červnových dnů bylo opět ve znamení potápění v Rudém moři. Moře bylo i tentokrát vlídné – karety pravé, karety obrovské, murény, sépie, hejna metaříků a soltýnů, kanicové, hadaři. Ponory jsme zaměřili především na hledání krevet. Velmi příjemné bylo setkání a potápění s Pavlínou v Marsa Shagra. A nejlepší na všem pak zjištění, že je člověk v Egyptě vítán dávnými známými (v hotelu i na potápěčské základně) a poznává vždycky nové milé lidi z různých míst Evropy.

Prosinec 2015 – leden 2016 - Marsa Alam, hotel Brayka Bay Reef

Vánoční svátky a Nový rok jsem se rozhodla znovu prožít v Egyptě. Vzhledem k tomu, že nebylo možné odletět na Sinaj do Dahabu, padla volba na letovisko Marsa Alam a známý hotel Brayka Bay Reef, jehož poloha u zátoky zaručuje možnost i každodenního klidného šnorchlování.

Ponory jsme tentokrát zaměřili především na vyhledávání nahožábrých plžů.

Ke všem pobytům patří také poznání nových lidí. A to bylo znovu zajímavé, přínosné a velmi příjemné.